Емоції. Приховувати чи демонструвати?

В різних народах різні звичаї і традиції…етикету! Якщо для одних яскраве вираження своєї особистості це лише плюс, то для інших – неприпустимий вчинок. Що ж робити з ними? Яскравий вияв будь-яких емоцій має можливість загострити невтішне становище. Наприклад, висловлення Вашої особистої думки стосовно звичайної картини може не тільки відрізнятися від вподобань співбесідника, а й відштовхнути його (за умови, що Ви попередньо, не  знаючи його схвальної думки про даний шедевр, висловили свій яскравий негативізм). Повна стриманість загрожує формуванню думки про нейтральність (у ліпшому випадку) та повного ігнору (в не найгіршому випадку). Наше сприйняття дійсності підсвідомо налаштоване на ті риси, які є в нас (маю на увазі менталітет). Кожен народ сприймає події по-своєму. Одним з важливих факторів цього процесу є моноетнічність чи поліетнічність країни. Ті ж самі Сполучені Штати мають ліпший коефіцієнт стабільності. Це  і не має дивувати. Психологічна асоціація американських психологів дистанційного консультування налічує коло 5000 таких спеціалістів. Золотий постулат відчуття такту: Де? Як? З ким? Про що? говорити     ніхто не відміняв. Лишається сподіватись, що і в нас будуть підніматися питання соціальної комунікації до породження конфліктів.

12 коментарів

Надія Григоренко
Вс дуже просто: роби так, як хочеш. І не слухай жодних порад. Цієї теж.
Алька Ситар
Я не можу приховувати, тому й демонструю!!! І закликаю усіх, бо ЕМОЦІЯ, будь-яка, — це те, що відрізняє людину від всього іншого. Ми єдині вміємо відчувати і висловлювати (в т.ч.невербально), то чому нівелювати такий привілей ??? Єдиний момент, де варто максимально стримувати емоції — критика без образ, бо те, що одному до смаку, в іншого викликає нудоту, МИ ТАКИ ДУЖЕ РІЗНІ…
Крістіна Кельті
Емоції виливаються і в творчість. Література, живопис, музика оживають. Варто контролювати, на мою думку, спонтанність емоцій, щоб хибних висновків не наробити.
Володимир Карагяур
Кріс не погоджусь з останньою твоєю тезою просто на прикладі Японії. В них вияв емоцій рахується непристойним, але вних є своя неймовірна самобутня культура і мистецтво, в кому якраз вираження імоцій дуже яскраве. Вони їх висловлюють у своєму мистецтві.
Лілія Шутяк
Особисто мені важко приховувати свої емоції. Особливо, коли це щирі і позитивні емоції.
Володимир Карагяур
Це наша масонська ложа, ми звідти здається мацже всі такі і в нас це як одна з особливих ознак саме нашої ложі.
Лариса Репка
«Лишається сподіватись, що і в нас будуть підніматися питання соціальної комунікації до породження конфліктів. », — сподіваємось) Якби ми всі усвідомлювали, що кожен з нас має право на власний «улюблений колір», то може б менше доводили б одне-одному, що «фіолетовий» краще «коричневого» — більшість «дискусій» саме такого рівня. Хтось з мудрих сказав (не згадаю точної цитати, наводжу довільно): «Я можу не погоджуватись з Вашою думкою, але погоджуюсь з Вашим правом мати власну думку»
Крістіна Кельті
Згідна. Часто нав'язуємо свою думку іншим, інколи, не усвідомлюючи цього. Тут вже поняття толерантності варто піднімати.
Володимир Карагяур
Кріс все набагато складніше і проявляючи свої емоції ти когось дратуєш, і дуже часто близьких тобі людей. І вже говорячи про менталітет він настільки різний, що говорити про те що всім потрібно обов`язково виявляти свої емоції мені здається неправильно. Як би ти бачила спілкування двх кубинців, наприклад, вони собі спокійно розмовляють іспанською, і я тоно знаю, що вони просто спокіцно обговорюють одну тему, але насправді для мене це виглядало якначе вони лаялись останніми словами. Тому важко сказати, що емоції обов`язково завжди демонструвати. Я думаю правила етикету і поведінки в суспільстві сторили не просто так від нема чого робити. В деяких суспільствах середньовіччя за нестриманість у зовнішніх проявах відчуттів могли відрубити голову.
Крістіна Кельті
Ніхто не говорить про те, що обовязково треба проявляти емоції. Тому і наголошую, що етикет різний (так, не просто так він різний).
Аліса Жуковська
Що робити? Демонстративно стримуватися! )))))))) Це жарт, звичайно )))) Все мусить бути в міру. Головне, щоб ваші емоції не викликалали негативних емоційних станів у інших )))
Іванна Стеф'юк
як на мене, то висловлені загальновідомі речі, та ще й до того досить абстрактно
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте